Spēle “Āraišu leģendas” – nāc paspēlēties!

Spēle “Āraišu leģendas” – nāc paspēlēties!

Leģenda vēsta, ka pirms tūkstoš gadiem mūsu senči saprata koku valodu, bēra kalnus un cēla pilis ezeros. Viena no senākajām ezerpilīm slējās šeit, Āraišu ezerā.
Senāk ezera vietā bijusi dziļa ieleja. Kādreiz tur meita ganījusi savu ganampulku. Ganāmpulkā atradušies divi nebēdnieki āži. Te reiz viņi nikni badījušies. Piepeši ganumeita redz plūstam ūdens straumi. Lielā uztraukumā viņa uzlec uz liela akmeņa un sauc: ”Ārā, āži! Ārā āži!” Bet tie saniknoti to nemaz nedzird, un ūdens satraume tos noslīcina. Tanī vietā tagad ezers, un visu to apkārtni tagad sauc par Āraišiem, visi zin, kur tie atrodas, bet neviens nezin, kur tie sākas un kur beidzas.

2016. gadā tika izveidots vienota tūrisma galamērķa zīmols Āraišiem, sasaistot Āraišu arheoloģisko parku,  Āraišu baznīcu, vējdzirnavas, kultūrvēsturisko ainavu, Drabešu muižas Amatu māju, naktsmītnes, gidus u.c. pakalpojuma sniedzējus. Āraiši tiek pozicionēti kā leģendām bagātākā vieta.

Iedzīvinot jauno zīmolu, ir izveidota spēle “Āraišu leģendas”, kas radusies iedvesmojoties no Āraišu leģendām. Spēlei ir izveidots maršruts, kas ietver populārākās apskates vietas, katrā no tām varēsiet iepazīties ar vietas vai objekta leģendu un, izmantojot savu viedtālruni, piedalīties spēlē un krāt punktus.

Spēles galvenais uzdevums ir aicināt ikvienu šeit atgriezties vēl un vēl. papildus punktus spēlē varēsiet gūt arī apmeklējot Āraišos un apkārtnē notiekošos pasākumus, izmantojot piedāvājumus grupām, kā arī nakšņojot apkārtnes naktsmītnēs un izmantojot piedāvājumus grupām. Sekošana spēles FACEBOOK lapai “Āraišu leģendas” arī ļaus noplnīt papildus punktus, atbildot uz jautājumiem, kas ik pa laikam parādīsies!

Lai piedalītos spēlē ir nepieciešama laba kompānija un viedtālrunis, kur lejuplādēta lietotne WhatssApp.

Spēles atklāšanas pasākums 19. maijā.

Visas spēles laikā būs iespēja saņemt vērtīgas un noderīgas dāvanas no vietējiem uzņēmējiem.

Uz tikšanos Āraišos!

Sīkāka informācija par spēli:
turisms@amatasnovads.lv

SPĒLES “ĀRAIŠU LEĢENDAS” KARTE

KĀ PIEDALĪTIES SPĒLĒ?

 Lejuplādē savā mobilajā telefonā lietotni WhatsApp!

 Savā telefongrāmatā saglabā kontaktu (tālr. +371 25669935)

Lietotnē WhatsApp izveido grupu, kur pievieno mūsu kontaktu, kā arī savas komandas dalībniekus.
Maksimālais komandas dalībnieku skaits ir 5 personas. Spēlē var piedalīties arī viens dalībnieks, bez komandas.

Apmeklē kartē atzīmētās vietas, piedalies pasākumos un izmanto piedāvājumus grupām. Fotogrāfējies ar tematiskajiem plakātiem un pievieno foto jaunizveidotajā WhatsApp grupā, tādejādi krājot punktus.

Fotogrāfijā ir jābūt attēlotam vismaz vienam komandas dalībniekam un tematiskajam plakātam.

Lūgums plakātus nolikt atpakaļ vietā, kur tos paņēmāt.

Ja Tu vai Tavi komandas biedri izmanto Facebook, iečekojies mūsu lapā “Āraišu leģendas”, kā arī dalies ar uzņemtajiem fotomirkļiem arī citos sociālajos tīklos.

Reizi mēnesī izvēlēsimies interesantākās fotogrāfijas, kas tiks nodotas balsošanai Facebook lapas sekotājiem. Uzvarētājs saņems noderīgas balvas!

KĀ IEGŪT PUNKTUS?

APMEKLĒ

vietas, kas atzīmētas Āraišu kartē, ko sākot ar 30. aprīli būs iespējams lejuplādēt, kā arī papīra viedā saņemt Āraišu arheoloģiskā parka kasē.
Fotogrāfija (ar vienu vismaz vienu dalībnieku un tematisko plakātu, kas atrodas katrā punktā), kas tiks ielādēta izveidotajā grupā, tiks uzskatīta kā pierādījums, ka jūsu komanda vietu ir apmeklējusi. Komandai tiks ieskaitīti punkti.

NAKŠŅO

kādā no Āraišu apkārtnes naktsmītnēm, kas piedalās spēlē.
Jūsu izvēlētā  naktsmītnē būs plakāts, ko jautāt naktsmītnes saimniekiem. Ar šo plakātu jums būs jānofotogrāfējas (foto jābūt redzamam vismaz vienam dalībniekam no komandas), foto jāiliek jūsu komandas WhatsApp grupā. Ar šo foto jūsu komandai tiks pieskaitīti 20 papildpunkti.

PIEDALIES

Āraišos un to apkārtnē notiekošajos pasākumos, fotogrāfējies ar pasākuma tematisko plakātu un pievieno foto jūsu komandas WhatsApp grupā. Ar šo foto jūsu komandai tiks pieskaitīti 20 papildpunkti.

IZMANTO

piedāvājumus grupām, fotogrāfējies ar tematisko plakātu, ko jautā piedāvājuma nodrošinātājam, pievieno pievieno foto jūsu komandas WhatsApp grupā. Ar šo foto jūsu komandai tiks pieskaitīti 20 papildpunkti.

SEKO

spēles FACEBOOK lapai “‘Āraišu leģendas” un atbildi uz jautājumiem savā WhatsApp grupā, iegūstot papildus punkuts ar katru pareizu atbildi. Punktu skaits tiks publicēts pie katra jautājuma atsevišķi.
Šo iespēju var izmantot tikai tie, kuri ir apmeklējuši Āraišu objektus, pasākumus, izmantojuši piedāvājumus grupām vai nakšņojuši kādā no spēles naktsmītnēm.

Ja Tev radušies kādi jautājumi par spēli, lūdzu raksti uz e-pastu indra.paseka@amatasnovads.lv (atbildēsim vienas darba dienas laikā!).Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *